Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się
na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

OK, zgadzam się
Św. Barbary 1, 39-400 Tarnobrzeg
+48 NoSkype515 098 064

" Sport daje możliwości do rozwoju niezależności,
pewności siebie i sprawności fizycznej "

  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large
  • slideshow_large

Turniej TOP 10 - 2015

Zarząd klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg zorganizował międzynarodowe zawody sportowe w tenisie stołowym dla zawodników/osób z różną niesprawnością ruchową, nad którymi objął patronat medialny TVP Sport oraz magazyn sportowy "Pełnosprawni".
W dniach 24-26 lipca 2015 r odbył się IX Turniej Tenisa Stołowego Zawodników na Wózkach TOP 10 - TETRA TOP – TOP KOBIET Tarnobrzeg 2015. Zawody rozegrane zostały na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 49, gdzie rywalizowali najlepsi zawodnicy z Reprezentancji Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski.
Turniej rozgrywano na 6 stołach SPONETA S7-13 i 2 stołach Andro z atestem ITTF, piłeczkami (białymi) Andro*** (plastikowe):
a) TOP 10 - zawodnicy niepełnosprawni ruchowo w tenisie stołowym grający na wózkach klasa startowa 3, 4, 5 
b) TETRA TOP - zawodnicy niepełnosprawni ruchowo w tenisie stołowym grający na wózkach klasa startowa 1, 2 - (grający min. z przybandażowaną rakietką)
c) TOP KOBIET – zawodniczki niepełnosprawne ruchowo w tenisie stołowym grające na wózkach klasa startowa 1, 2, 3, 4, 5 

 

Rozegrany został rownież "Turniej pocieszenia" TOP 10 i TETRA TOP dla zawodników, którzy w rozgrywkach grupowych zajęli miejsca 3, 4, 5.
Sędziowie główni zawodów to Henryk Oleksiuk i Janusz Malarz pomagali im będą sędziowie sędziujący przy stołach oraz 6 osobowa pomoc techniczna i wolontariusze. 

Zakwaterowanie (śniadanie, kolacja):
- Hotel Karolina - ul. Kochanowskiego 5, w Tarnobrzegu, 
- Hotel Kameleon - ul. Warszawska 2A, w Tarnobrzegu, 
- Hotel Basztowy - pl. Ks. J. Poniatowskiego 2, w Sandomierzu, 
Catering - obiady na hali sportowej zapewniła Spółdzielnia Socjalna KONAR

Wyniki

Turniej TOP 10

1.Krzysztof Żyłka - Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg  
2.Rafał Lis - Polska Szansa-Start Gdańsk 
3.Vasyly Petruniv – Ukraina
4.Maciej Nalepka - Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg  
5.Vitaliy Popok – Ukraina

Mecz finałowy Krzysztof Żyłka - Rafał Lis 3:0 (11:8, 11:2, 11:7 )
 

Turniej TETRA TOP 
1.Jiri Suchanek - Czechy

2.Rafał Czuper - Polska Start Białystok

3.Martin Ludrovsky - Słowacja

4.Tomasz Jakimczuk - Polska Start Zielona Góra 

5.Lukas Klizan – Słowacja

Mecz finałowy Jiri Suchanek - Rafał Czuper 3:1 (11:9, 11:7, 14:16, 12:10)
 

 

Turniej TOP KOBIET 
1.Barbara Rompa - Polska Szansa-Start Gdańsk

2.Emilia Kotarska - Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg

Mecz finałowy Barbara Rompa - Emilia Kotarska 3:1 (12:10 11:6, 7:11, 11:4)
 

Turniej Pocieszenia TOP 10
1.Anatolij Seniut – Litwa

Mecz finałowy Anatolij Seniut - Mariusz Siewierski 3:1 (4:11, 11:9, 8:11, 8:11)

Turniej Pocieszenia TETRA TOP
1.Marian Kamien - Słowacja 

Mecz finałowy Marian Kamien - Martin Barbierik 3:0 (11:2, 14:12, 14:12)
 

MOST VALUABLE PLAYER - Najlepszy gracz Turnieju
Krzysztof Żyłka - Polska IKS Jezioro Tarnobrzeg
 

Nagrody rzeczowe ufundował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Nagrody finansowe ufundował IKS Jezioro Tarnobrzeg i sponsorzy turnieju.
Dla zwycięzców w trzech głównych turniejach Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie ufundowała pięknie opakowaną (domek) Krówkę opatowską.
 

Dziękuje sędziom, obsłudze zawodów i wszystkim, którzy pomagali przy organizacji naszego turnieju i w czasie turnieju. Podziękowania dla Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki/Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Urzędu Miasta Tarnobrzeg oraz sponsorów za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam organizację naszych zawodów. Nasz turniej jest doskonalą promocją Tarnobrzega, regionu, sponsorów w kraju i Europie a przede wszystkim promocją Sportu Paraolimpijskiego. Dziękuje Wiceprezydentowi Wojciechowi Brzezowskiemu za przybycie i udział w otwarciu zawodów i uroczystym zakończeniu turnieju. Wiceprezydent Wojciech Brzezowski wręczał puchary, nagrody wraz z Anetą Englot Wiceprezes IKS Jezioro Tarnobrzeg oraz z Andrzejem Jakubowiczem byłym Reprezentantem Polski w tenisie stołowym. Podziękowania dla redaktora Jacka Zakrzewskiego i ekipy TVP Sport oraz ekipy TVP Rzeszów.
 

Pozdrawiam tenisistów stołowych na wózkach, przyjaciół z Reprezentacji Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Polski i dziękuję za przyjazd i grę w tak ogromnym sobotnim upale. Zapraszam z rok po raz kolejny bo już na dziesiąty, jubileuszowy turniej do Tarnobrzega - Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg, organizator zawodów. 
Zdjęcia Jarosław Bielak 

Sponsorzy

Patronat Honorowy: 
Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Projekt współfinansowany ze środków:
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwo Sportu i Turystyki/Polski Związek Tenisa Stołowego, Urząd Miasta Tarnobrzeg oraz sponsorzy.
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Opatowie na turnieju promowała 
smaczną i pięknie opakowaną (kuferek, domek, pudełeczko) Krówkę opatowską.

Koszulki dla sędziów i obsługi turnieju sponsorowało Centrum BHP ARKAS P. Salamon z Tarnowa.
Wodę mineralną Muszynianka sponsorowała Spółdzielnia Pracy "Muszynianka" z Krynicy Zdrój
Piekarnia i Cukiernia SKALSKI z Ostrowca Świętokrzyskiego sklep w Tarnobrzegu zaopatrzyła uczestników turnieju w wyroby cukiernicze. 
Podziękowania dla Firmy Seltar z Tarnobrzega i właściciela Hurtowni „Adaś” ze Staszowa.

 

 

Sponsorzy:
Euro-Szkoła Bis Jacek Sadrakuła i Synowie 
Zakłady Chemiczne Siarkopol Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 
Centrum BHP ARKAS P. Salamon z Tarnowa
BRUK-BET Sp. z o.o.
NSG Group właściciel marki Pilkington 
PW Karabela Sp. z o.o. w Tarnobrzegu 
Spółdzielnia Pracy "Muszynianka" z Krynicy Zdrój
Telwolt - Beton" Sp. z o.o. z Sandomierza 
FENIX METALS Sp. z o.o. w Tarnobrzegu
Eskulap - Sklep Medyczno – Rehabilitacyjny w Tarnobrzegu 
P.H.U POLKAR Paulina Szczepanik z Krakowa
Zakład Mechaniczny “Siarkopol” Sp. z o.o. z Tarnobrzega 
Dachlux – Kumor Centrum Handlowo Usługowe Sp.j. Anna Kłodnicka z Jeżowego 
Piekarnia i Cukiernia SKALSKI z Ostrowca Świętokrzyskiego
F.H.U. GOLDEN GLOBAL GRUPA z Tarnobrzega 
ZSP nr 1 w Tarnobrzegu 
Cukiernia Motycze Elżbieta Witkowska z Motycze Poduchowne 
Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
Spółdzielnia Socjalna Konar z Tarnobrzega 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” w Tarnobrzegu
Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa 
Kancelaria Prawna AnLex Andrzej Gryczka z Warszawy
F. U. ARDRUK Rafał Chamot 
Cukiernia Dominikańska z Tarnobrzega
PPHU MIWAX z Tarnobrzega
Zakład Produkcji Wyrobów Betonowych "BETBUD" – Stale koło Tarnobrzega 
Drukarnia Nadwiślańska Plus A. Hędrzak, M. Sławek s.c.w Tarnobrzegu

Patronat Medialny: 
TVP Sport, magazyn sportowy „Pełnosprawni”, Radio Rzeszów, Radio Leliwa, iTV WISŁA, Tygodnik Nadwiślański, Telewizja Lokalna TVL, NadWisłą24.pl, MTV Tarnobrzeg, www.tarnobrzeg.info

Polub nas!
Aktualności
  • Jesteśmy w finale rozgrywek ALTS obrazek
    Jesteśmy w finale rozgrywek ALTS
  • Złoto i srebro w Bratysławie obrazek
    Złoto i srebro w Bratysławie
  • Janusz Malarz wygrywa w Brzostku obrazek
    Janusz Malarz wygrywa w Brzostku
  • Kolejne sukcesy Janusza Malarza, Jakuba Łocha i Sylwi Stala  obrazek
    Kolejne sukcesy Janusza Malarza, Jakuba Łocha i Sylwi Stala
  • Sukces  w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Wiśle obrazek
    Sukces w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Wiśle
Nasi sponsorzy
Wspierający
Nasi partnerzy
Email: kontakt@ikstarnobrzeg.pl | T: +48 515 098 064
© Copyright 2011. Schoolbuzz by mokkodesign