Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej zgadzasz się
na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

OK, zgadzam się
Św. Barbary 1, 39-400 Tarnobrzeg
+48 NoSkype515 098 064

" Sport daje możliwości do rozwoju niezależności,
pewności siebie i sprawności fizycznej "

Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg (Stowarzyszenie kultury fizycznej o zasięgu ogólnopolskim) Sport Club of Integration in Tarnobrzeg (Polish Association of Sport) został założony 4 października 2004 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury podczas zebrania założycielskiego. Zarejestrowani zostaliśmy 18.10.2004 roku. 

Od września 2008 roku współpracujemy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu gdzie na hali sportowej trenujemy i mamy bazę treningową (przechowujemy sprzęt do  tenisa stołowego).

W dniu 10 listopada 2011 roku Zarząd Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start" przyjął nasz klub IKS Tarnobrzeg do grona klubów sportowych należących do tego związku sportowego.

Należymy również do Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Pod nazwą IKS Jezioro Tarnobrzeg występujemy na zawodach sportowych od 30 lipca 2011 roku 

Celem powołania klubu jest integrowanie na niwie sportowej i społecznej ludzi z różną niesprawnością ruchową z osobami sprawnymi. Prowadzenie profesjonalnych treningów sportowych, zajęć sportowych dla osób z różną niesprawnością ruchową i rehabilitacji poprzez sport oraz zajęć sportowych, treningów z młodzieżą sprawną. Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w naszym regionie, który przez sport niepełnosprawnych promują nasze miasto, nasz region i nasz kraj na arenach krajowych i międzynarodowych. Obecnie prowadzimy tylko integracyjną sekcje sportową tenisa stołowego.

Tenis stołowy

W sekcji tenisa stołowego trenują zawodnicy z różną niesprawnością ruchową poruszający się na wózkach i chodzący (tetraplegia, paraplegia, po amputacji, porażeniu mózgowym i z inną niesprawnością ruchową). Trenerem sekcji (jedynej w Województwie Podkarpackim) jest Jacek Lachor (poprzednio byli Paweł Matysiak, Jerzy Baran), współpracujemy również z trenerem Feliksem Kordysiem. W sekcji tej trenują Reprezentanci Polski, wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, turniejów krajowych i międzynarodowych. Prowadziliśmy również pozalekcyjne zajęcia w tenisie stołowym z dziećmi, młodzieżą sprawną i niepełnosprawną ruchowo w wieku 9-18 lat (kategoria żak, młodzik, kadet, junior) oraz trenują z nami weterani. Osoby sprawne podczas treningów pełnią rolę wolontariuszy.
Organizujemy od 2007 roku prestiżowy, jedyny w kraju Turniej w Tenisie Stołowym na Wózkach TOP 10 - TETRA TOP - TOP Kobiet  oraz Turniej Drużynowy w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych TEAM CUP PARA TABLE TENNIS. Przez trzy lata organizował  Międzynarodowy Drużynowy Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach.
Tenis stołowy szczególnie polecany jest przy uszkodzeniach szyjnego, piersiowego i lędźwiowego odcinak rdzenia kręgowego. Jego uprawianie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową, równowagę, szybkość reakcji, wzmacnia mięśnie kończyn górnych. Przy niedowładach dłoni stosuje się odpowiednie opaski, które umożliwiają utrzymanie rakietki lub bandażuje. 

Podnoszenie ciężarów

Sekcja podnoszenia ciężarów prowadzona była przez trenera Jana Drykę, fachowca, pasjonata, który zaczynał karierę jeszcze w latach 60-tych. 
W 2005 roku został odznaczony przez ministra MENIS brązową odznaką za popularyzację sportów siłowych.
Prowadził zajęcia z młodzieżą sprawną, z którą odnosił sukcesy w makroregionie oraz osobami niepełnosprawnymi. Organizował zawody sportowe w podnoszeniu ciężarów, trójboju siłowym, pięcioboju siłowym min. Galę Siłaczy, Mistrzostwa Tarnobrzega w Trójboju Siłowym.

Polub nas!
Aktualności
 • Jesteśmy w finale rozgrywek ALTS obrazek
  Jesteśmy w finale rozgrywek ALTS
 • Złoto i srebro w Bratysławie obrazek
  Złoto i srebro w Bratysławie
 • Janusz Malarz wygrywa w Brzostku obrazek
  Janusz Malarz wygrywa w Brzostku
 • Kolejne sukcesy Janusza Malarza, Jakuba Łocha i Sylwi Stala obrazek
  Kolejne sukcesy Janusza Malarza, Jakuba Łocha i Sylwi Stala
 • Sukces w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Wiśle obrazek
  Sukces w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Wiśle
Nasi sponsorzy
Wspierający
Nasi partnerzy
Email: kontakt@ikstarnobrzeg.pl | T: +48 515 098 064
© Copyright 2011. Schoolbuzz by mokkodesign