Turniej Integracyjny 2005

3 grudnia 2005 roku na malej hali sportowej OSiR-u w Tarnobrzegu odbył się I Integracyjny Turniej w Tenisie Stołowym – Tarnobrzeg 2005. W zawodach wzięło udział 40 uczestników z Sanoka, Tarnowa, Ostrowca Świętokrzyskiego., Opatowa, Medyki, Stalowej Woli, Tarnobrzega i okolic. Był to pierwszy taki turniej w Tarnobrzegu i Województwie Podkarpackim, w którym rywalizowały ze sobą osoby niepełnosprawne i sprawne. Głównym celem turnieju, którego organizatorem był Rajmund Zięba, Prezes IKS Tarnobrzeg była integracja poprzez sport, propagowanie tenisa stołowego w całym środowisku sportowym oraz promocja Tarnobrzega.
Zawody składające się z 5 turniejów, poprowadził duet sędziowski Janusz Malarz i Jerzy Baran. Zawodnicy podzieleni zostali na grupy pod względem niesprawności.

Grupę A – na wózkach:
1 miejsce – Rajmund Zięba IKS Tarnobrzeg
2 miejsce – Stanisław Golda IKS Tarnobrzeg

Grupa B – na wózkach:
1 miejsce – Krzysztof Żyłka z Sanoka
2 miejsce – Andrzej Buczek z Opatowa
3 miejsce – Piotr Szymula ze Stalowej Woli
4 miejsce – Zdzisław Stec ze Stalowej Woli

Grupa C – niepełnosprawni grający stojąc:
1 miejsce – Krzysztof Kowalski z Ostrowca Świętokrzyskiego
2 miejsce – Wiesław Byczek z IKS Tarnobrzeg
3 miejsce – Mieczysław Kancik z Opatowa

Grupa D – niepełnosprawni grający stojąc:
1 miejsce – Tomasz Rusinowski z Medyki (IKS Tarnobrzeg)
2 miejsce – Mirosław Kułaga z Tarnobrzega
3 miejsce – Robert Zachara IKS Tarnobrzeg

W głównej kategorii OPEN gdzie spotkali się zawodnicy sprawni i niepełnosprawni ruchowo obowiązywała zasada: „zawodnik pełnosprawny siada na krześle, gdy będzie grał z osobą na wózku” na podium stanęli

1 miejsce – Szymon Kwiatkowski LUKS Tarnobrzeg
2 miejsce – Andrzej Leśniak z Tarnobrzega
3 miejsce – Grzegorz Sobieraj LUKS Tarnobrzeg
4 miejsce – Grzegorz Janik LUKS Tarnobrzeg

Nagrody i puchary wręczali zaproszeni goście Andrzej Ziembowski z Tarnowa paraolimpijczyk z Aten, Mistrz Europy w pływaniu oraz Roman Simlat z Firmy SELTAR (sponsor). Serdecznie podziękowania dla Trenera KTS Tarnobrzeg Zbigniewa Nęcka za wypożyczenie band i liczmanów oraz informatory o drużynie KTS dla uczestników zawodów .

Dziękujemy Sponsorom: URZĘDOWI MIASTA, OSiR TARNOBRZEG, Firmie SELTAR, WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ w Kielcach, Firmie TARES-MOTOR, BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU, Firmie CYROGRAF, za pomoc i wsparcie finansowe.

Tutaj wpisz treść…