Historia Klubu

Pomysłodawcą założenia klub jest Rajmund Zięba, który wraz z Janem Dryką trenerem podnoszenia ciężarów w 2004 roku postanowili razem stworzyć klub sportowy, w którym mogłyby trenować i realizować swoje pasje zarówno osoby pełnosprawne jaki osoby z rożną niesprawnością. Na początku w IKS-e istniały trzy sekcje sportowe (pływania, tenisa stołowego i podnoszenia ciężarów). Obecnie prowadzimy tylko integracyjną sekcje sportową tenisa stołowego.
„Sport jest jeden – łączy Nas tenis stołowy”

Prowadzimy profesjonalne treningi sportowe dla osób z różną niesprawnością ruchową i dla osób sprawnych co stanowi doskonałą rehabilitację poprzez sport.
Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w naszym regionie, który przez sport paraolimpijski promują nasze miasto, nasz region i nasz kraj na arenach krajowych i międzynarodowych.

Ważniejsze daty z historii klubu

2004
18 października 2004 roku zostaje zarejestrowany Integracyjny Klub Sportowy Tarnobrzeg (Stowarzyszenie kultury fizycznej o zasięgu ogólnopolskim). Działają w nim z trzy sekcje integracyjner (tenisa stołowego, pływania i podnoszenia ciężarów). W sekcjach tych trenowali zawodnicy niepełnosprawni ruchowo i sprawni.

Rozpoczęcie współpracy z firma SELTAR
Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Gorzowie Wielkopolskim i dwa medale Jacka Czecha
3 grudnia 2005 roku (sobota) w małej hali OSiR w Tarnobrzegu organizujemy I Integracyjny Turniej w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 40 niepełnosprawnych i sprawnych zawodników z Sanoka, Tarnowa, Ostrowca Św., Opatowa, Medyki, Stalowej Woli, Tarnobrzega i okolic.

PIERWSZY MEDAL W TENISIE STOŁOWYM

Indywidualne Mistrzostwa Polski, Cetniewo
Maciej Nalepka – srebrny medal w turnieju indywidualnym

DEBIUT W ZAWODACH MIĘDZYNARODOWYCH
Turniej „Polish Open”, Cetniewo – Krzysztof Żyłka

DEBIUT W PUCHARZE POLSKI
Pucharze Polski, Siedlce
Maciej Nalepka – brązowy medal w turnieju indywidualnym
Drużyny IKS Tarnobrzeg 12 miejsce (w składzie Grażyna Gądek, Krzysztof Żyłka, Maciej Nalepka i Krzysztof Kowalski)

22 kwietnia 2006 r na Hali Widowiskowo – Sportowej OSiR w Tarnobrzegu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Trójboju Siłowym, czyli „Rywalizacja siłaczy i specjalne rodzime pokazy!”

PIERWSZY MEDAL MIĘDZYNARODOWY W TENISIE STOŁOWYM
Międzynarodowe Mistrzostwa US Open, Chicago 2007
Krzysztof Żyłka srebrny medal w drużynie z zawodnikiem Izraela Liranem Geva

PIERWSZY WIĘKSZY SUKCES
Indywidualne Mistrzostwa Polski, Radom 5 medali (złoty, 3 srebrne i 1 brązowy)
Organizujemy „Gala Siłaczy Tarnobrzeg 2007”

2008
We wrześniu rozpoczynamy współpracę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu. Tworzymy tam bazę treningową, mamy doskonałe warunki na hali sportowej do treningu i organizacji zawodów sportowych

2011
30 lipca 2011 roku po raz pierwszy występujemy na zawodach sportowych pod nową nazwą IKS Jezioro Tarnobrzeg, promując tym samym na zawodach w kraju i po za jego granicami Tarnobrzeg i Jezioro Tarnobrzeskie

10 listopada 2011 roku Zarząd Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” przyjmuje Nasz klub do grona klubów sportowych należących do tego związku sportowego.
Należymy również do Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego

PIERWSZY MEDAL DRUŻYNOWY
Drużynowe Mistrzostwa Polski, Drzonków
Drużynowy Mistrz Polski – Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Maciej Nalepka i Marek Taczalski – trener Jacek Lachor