Historia Klubu

Pomysłodawcą i założycielem klub jest Rajmund Zięba, który wraz z Janem Dryką w 2004 roku postanowił stworzyć klub sportowy, w którym mogłyby trenować czy realizować swoje pasje zarówno osoby pełnosprawne jaki osoby z rożną niesprawnością. Na początku w IKS-e istniały trzy sekcje sportowe (pływania, tenisa stołowego i podnoszenia ciężarów). Obecnie prowadzimy tylko integracyjną sekcje sportową tenisa stołowego. „Sport jest jeden – łączy Nas tenis stołowy”

Od września 2008 roku współpracujemy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu.
Stworzyliśmy tam bazę treningową, mamy doskonałe warunki na hali sportowej do treningu i organizacji zawodów sportowych.

W dniu 10 listopada 2011 roku Zarząd Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” przyjął Nasz klub do grona klubów sportowych należących do tego związku sportowego.

Należymy również do Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Pod nazwą IKS Jezioro Tarnobrzeg występujemy na zawodach sportowych od 30 lipca 2011 roku, promując tym samym na zawodach w kraju i po za jego granicami Tarnobrzeg i Jezioro Tarnobrzeskie.

Prowadzimy profesjonalne treningi sportowe, zajęcia sportowe dla osób z różną niesprawnością ruchową i rehabilitację poprzez sport oraz zajęcia sportowe, treningi z młodzieżą sprawną.
Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w naszym regionie, który przez sport niepełnosprawnych promują nasze miasto, nasz region i nasz kraj na arenach krajowych i międzynarodowych.