Janusz CHAMOT i Maciej NALEPKA zdobyli medale w Polish Para Open 2023!

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie zakończył się Polish Para Open 2023, kolejny turniej kwalifikacyjny ...
1

➡️ W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie zakończył się Polish Para Open 2023, kolejny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu 2024. Udany występ zanotowali zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
➡️ Janusz Chamot kl. MD4 wózki w grze podwójnej w parze z Koreańczykiem Joo Sung Park wywalczyli srebrny medal, przegrali złoto, jednym setem.
➡️ Natomiast w singlu w kl. 3 wózki zdobył brązowy medal. W grupie wygrał dwa mecze, 3:1 z Mariuszem Czerwińskim i 3:0 z Włochem Francesco Baggio oraz przegrał 0:3 z Colin Judge z Irlandii.
Mecz o wejście do finału przegrał 3:0 z Serbem Mladen Ciric. Janusz zdobył pierwsze punkty do rankingu międzynarodowego. Brawo!
➡️ Maciej Nalepka w grze pojedynczej w kl. 3 wózki w walce o finał po zaciętym pojedynku uległ 2:3 Irlandczykowi Colin Judge i zdobył tym samym brązowy medal.
➡️ Dawid Sowa w kl. 9 był o krok od medalu, mecz o wejście do strefy medalowej przegrał 1:3 Ashley Facey z Wielkiej Brytanii i zajął miejsce 5-6.
➡️ Paweł Włodyka w kl. 10 zajął czwarte miejsc, o brązowym medalu zdecydował przegrany mecz 2:3 z Niemcem Mio Wagner
➡️ Kolejny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu 2024, to ITTF Czech Para Open 2023, Ostrawa 22-24 czerwca.