Paweł Włodyka i Maciej Nalepka wracają z brązem z Włoch!

We włoskim Lignano Sabdiadoro odbył się pierwszy turniej rankingowy z cyklu ...
1
We włoskim Lignano Sabdiadoro odbył się pierwszy turniej rankingowy z cyklu kwalifikacji do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu, ITTF Lignano Masters Para Open 2023
➡️ Kadra Polski w Para Tenisie Stołowym zdobyła 17 medali w tym dwa brązowe medale zdobyli w turnieju indywidualnym zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
➡️ W klasie 10 Paweł Włodyka i w klasie 3 wózki Maciej Nalepka. Obaj nasi zawodnicy rozegrali świetne zawody i niedużo zabrakło by zagrali w meczach finałowych.
➡️ Paweł Włodyka w klasie 10 w fazie grupowej pokonał 3:0 Luka BAKIC z Czarnogóry, 3:1 Włocha Lorenzo MAGARELLI i 3:2 zawodnika z Tajpej Jin Sian SU.
Wyszedł z grupy na 1 miejscu i w fazie pucharowej pokonał 3:1 Alabi Olabiyi OLUFEMI z Nigerii. W meczu półfinałowym 1:3 przegrał z Filipem RADOVIC z Czarnogóry.
➡️ Natomiast Maciej Nalepka w fazie grupowej klasy 3 wózki pokonał po 3:0 Włocha Alessandro GIARDINI, Francuza Yorick ADJAL oraz Amerykanina Zachary WENTZ.
Do fazy pucharowej z rozgrywek grupowych wyszedł z pierwszego miejsca. W jednej szesnastej wygrał po zaciętej walce 3:2 z Koreańczykiem Jun LEE a w ćwierćfinale pokonał 3:1 Słoweńca Bojan LUKEZIC.
W walce o finał po bardzo dobrej grze przegrał z Francuzem Florian MERRIEN 2:3 (7,9-10,-6,-6 ).
Brawo, brawo gratulacje Panowie ✌️
➡️ Kolejne zawody to Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Tarnobrzegu w dniach 31 marca – 2 kwietnia 2023
➡️ Natomiast 28-30 kwietnia 2023 w Argostoli w Grecji ITTF Fa20 Greek Para Open 2023 kolejny turniej rankingowy z cyklu kwalifikacji do Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu.