7 medali z Gdańska przywożą tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg!

Świetny występ tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Gdańsku w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby ......
7
➡🏓 Świetny występ tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Gdańsku w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w nowym sezonie 2022/2023 pod opieką trenera Pawła Matysiaka.
➡🏓 W zawodach tych siedem razy stajemy na podium, zdobyliśmy 2 medale złote, 3 srebrne i 2 brązowe.
➡🏓 Złoty medal w tym turnieju wywalczyła w klasie 3-5 wózki kobiet Emilka Kotarska, która „szła jak burza” i pokonała w drodze do finału wszystkie swoje przeciwniczki. W meczu finałowym 3:0 (9, 2, 9) Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa.
➡🏓 Drugi złoty medal w klasie 3 wózki mężczyzn zdobył Maciej Nalepka, który bez problemu wygrał wszystkie pojedynki, tracą tylko jednego seta.
➡🏓 W klasie 1-2 mężczyzn Piotr Sokalski zdobywa srebrny medal pokonując swoich przeciwników po 3:0 by w meczu finałowym ulec po dobrym meczu 0:3 (-10,-8,-4) Rafałowi Czuperowi Start Białystok.
➡🏓 Kolejny srebrny medal w tych zawodach wywalczył Paweł Mazuryk w klasie 8 mężczyzn. Do meczu finałowego wygrywa wszystkie mecze, min. 3:1 (6,-8,6,8) z Pawłem Jabłońskim IKS Start Kraków lecz w finale przegrywa 1:3 (-4,-9,6,-8) z Piotrem Grudniem Start Zielona Góra.
➡🏓 Trzeci srebrny medal to zdobycz Pawła Włodyki w klasie 10 mężczyzn, który bez straty seta wygrywa wszystkie pojedynki i melduje się w finale. Finał to mecz z kolegą z reprezentacji Igorem Misztalem Start Zielona Góra, który przegrywa 0:3 (-7,-6,-7).
➡🏓 W klasie 9 mężczyzn wystąpiło trzech zawodników IKS-u. Mariusz Matejek w ćwierćfinale po zaciętym meczu przegrywa 1:3 (8,-11,-8,-10) z Marcinem Zielińskim Bogoria Grodzisk Maz. i odpada z zawodów. Tak niedużo brakło Mariuszowi by wygrał ten pojedynek i znalazł się w strefie medalowej.
➡🏓 Dawid Sowa wygrywa wszystkie mecze aż do półfinału, by ten najważniejszy mecz przegrać 0:3 (-7,-7,-5) również z Marcinem Zielińskim i tym samym zdobywa tylko brązowy medal.
➡🏓 Antoni Biedziuk po rozegraniu dobrych pojedynków, z których wychodzi zwycięsko, dochodzi do półfinału zawodów i tam po emocjonującym pięciosetowym meczu przegrywa wejście do finału 2:3 (9,-6,-12,10,-6) z Dariuszem Ściganym Start Radom.
➡🏓 W klasie 11 mężczyzn debiutujący w IKS-ie Krzysztof Wałdoch jak i Paweł Demkowicz wychodzą z 2 miejsc z fazy grupowej turnieju. Krzysztof w dalszej części turnieju pokonując w meczu 3:1 (8,-7,7,4) Sławomira Jędrasa Start Szczecin zajmuje wysokie 5-6 miejsce. Natomiast Paweł kończy zawody na 9 miejsce wśród 20 uczestników w tej klasie.
➡🏓Brawo MY!! Brawo, gratulacje dla wszystkich
➡ Klasyfikacja medalowa 1 GPPON
1. Start Zielona Góra – 3 złote, 1 brązowy
2. IKS JEZIORO Tarnobrzeg – 2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe
3-4
IKS AWF Warszawa – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
Start Gorzów Wlkp. – 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy
5. Start Radom – 1 złoty, 3 brązowy
6. Start Wrocław – 1 złoty, 2 brązowy
➡ Dziękujemy:
Urząd Miasta Tarnobrzeg # Województwo Podkarpackie # Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o. # Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega # Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli # Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu
➡🏓 Kolejne zawody to 30 września – 2 października – X Memoriał im. Adama Borczucha w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, Radom a 14-16 października 2. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, Białystok