Trzech reprezentantów IKS-u już w Tokio!

Zaczęło się - kierunek Japonia, Tokio rozpoczęty. Wszystko dzieje się w ekspresowym tempie

Zaczęło się – kierunek Japonia, Tokio rozpoczęty. Wszystko dzieje się w ekspresowym tempie.
W poniedziałek 16 sierpnia 2021 roku o godz. 14.00 w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się Ceremonia Zaprzysiężenia Paraolimpijczyków, na której paraolimpijczycy i członkowie misji paraolimpijskiej otrzymali nominacje do Reprezentacji Polski oraz złożyli ślubowanie. Miło nam poinformować, że wśród osób ślubujących była trójka reprezentantów IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka tenisiści stołowi na wózkach oraz trener Feliks Kordyś (odpowiadający w Reprezentacji za zawodników na wózkach). Ceremonia objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda wręczał nominację.

Natomiast wczoraj 17 sierpnia o godz. 15.00 nastąpił wylot z Lotniska Chopina w Warszawie do Japonii do Tokio na Paraolimpiadę.
W składzie Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej (90 zawodników) wylatuje min. dwunastu tenisistów stołowych (4 kobiety i 8 mężczyzn) i w tym jest sześciu zawodników na wózkach Dorota Bucław, Rafał Czuper, Tomasz Jakimczuk, Rafał Lis oraz Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka z tarnobrzeskiego IKS-u.
Z tenisistami do stolicy Japonii wyruszyło czterech trenerów Andrzej Ochal, Marek Biernat, Feliks Kordyś, Xu Kai i dwóch fizjoterapeutów Dorota Kubicka. Aleksander Wieteska.

Po dwunastu godzinach lotu meldują się w Tokio, gdzie czekają ich „na dzień dobry” testy. Będzie to trudna impreza sportowa, bez kibiców z ciągłymi badaniami związanymi z pandemią Covid-19 ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo.
24 sierpnia uroczyste otwarcie XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich a 25 sierpnia pierwsze starty i walka o medale do 5 września.
W TVP Sport będzie ponad 100 godzin transmisji na żywo, codzienne podsumowanie wydarzeń a także kroniki igrzysk paraolimpijskich emitowane tuż przed Teleexpresem.
Panowie Maciej, Krzysztof, Feliks jesteśmy z Was dumni.
Trzymamy kciuki i kibicujemy.

Tutaj wpisz treść…