Wyniki rozgrywek indywidualnych

✅♿🏓 31 lipca i 1 sierpnia – kolejne dwa dni XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2021 to rywalizacja w turnieju indywidualnym
gdzie zawodniczki i zawodnicy walczyli o podium w pięciu klasach (kategoriach) startowych oraz kat. OPEN.
➡ W klasie Open Kobiet zwyciężyła wyraźnie Borislava PERIC-RANKOVIC reprezentantka Serbi, pokonując wszystkie swoje przeciwniczki.
Drugie miejsce zajęła kolejna Serbka Nada MATIC a trzecie Alena KANOVA Słowacja
🔰 klasa Open Kobiet
1. Borislava PERIC-RANKOVIC Serbia
2. Nada MATIC Serbia
3. Alena KANOVA Słowacja
4. Kristina ARANCIC Serbia
5. Spomenka HABETINKOVA Czechy
6. Barbara ROMPA Polska
➡ W klasie 1 zawodników najbardziej poszkodowanych sprawnościowo zwyciężył Słowak Marianem KAMIEN przed Wiesławem DZILIŃSKIM Start Szczecin
i Mateuszem WALSKIM z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
🔰 klasa 1
1. Marian KAMIEN Słowacja
2. Wiesław DZILIŃSKI Polska
3. Mateusz WALSKI Polska
➡ W klasie 2 rozgrywanej systemem „każdy z każdym” trzej zawodnicy odnieśli po 3 zwycięstwa oraz po 2 porażki i decydowała o kolejności mała tabela.
Dzięki lepszemu stosunkowi setów 1 miejsce zajął Rafał CZUPER (5:3), 2 miejsce Lukas KLIZAN Słowacja (3:3), a trzecie miejsce wywalczył Tomasz JAKIMCZUK (3:5),
🔰 klasa 2
1. Rafał CZUPER Polska
2. Lukas KLIZAN Słowacja
3. Tomasz JAKIMCZUK Polska
4. Goran PERLIC Serbia
5. Piotr SOKALSKI Polska
➡ W finale klasy 3 Mariusz CZERWIŃSKI Start Radom pokonał 3:0 Janusza CHAMOTA IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
Trzecie miejsce zajął Peter LOVAS Słowacja, który wygrał 3:1 z Igorem LAVRENTJEV Litwa
🔰 klasa 3
1. Mariusz CZERWIŃSKI Polska
2. Janusz CHAMOT Polska
3. Peter LOVAS Słowacja
4. Igor LAVRENTJEV Litwa
5-6. Ryszard PAPIS Polska
Marek SZAFRANIEC Polska
7-8. Ivan KEBISEK Czechy
Zdzisław BARTOS Polska
9. Jarosław POGONOWSKI Polska
➡ W finale klasy 4 dochodzi do meczu Krzysztofa ŻYŁKI z Borisem TRAVNICEK ze Słowacji, w którym Krzysiek po emocjonującym meczu pokonuje 3:0 Borisa.
🔰 klasa 4
1. Krzysztof ŻYŁKA Polska
2. Boris TRAVNICEK Słowacja
3. Rafał LIS Polska
4. Aleksandr SOKOLOV Rosja
5. Michał CZUŁEK Polska
➡ Klasę 5 wygrywa Mitar PALIKUCA Serbia pokonuje on po wyrównanym i zaciętym meczu 3 :1 Grigoria ISAKOV Rosja
🔰 klasa 5
1. Mitar PALIKUCA Serbia
2. Grigorii ISAKOV Rosja
3. Nemanja CURIC Serbia
4. Daniil USTYNOV Ukraina
5. Sławomir PRZYBYSZ Polska
6. Daniel STASZAK Polska
➡ Na koniec zawodów rozegrano kategorię Open gdzie jeden półfinał wygrywa Mitar PALIKUCA Serbia pokonuje w meczu 3:1 (9, 9, -9, 5) Rafała LISA
W drugim półfinale Słowak Boris TRAVNICEK rewanżuje się Krzysztofowi ŻYŁCE i wygrywa 3:1 (11, -8, 3, 9).
Finał to mecz Mitar PALIKUCA Boris TRAVNICEK w którym zwycięża Serb 3:0 (6, 8, 9)
🔰 klasa OPEN
1. Mitar PALIKUCA Serbia
2. Boris TRAVNICEK Słowacja
3. Krzysztof ŻYŁKA Polska
4. Rafał LIS Polska
5-8. Borislava PERIC-RANKOVIC Serbia
Mariusz CZERWIOSKI Polska
Nada MATIC Serbia
Grigorii ISAKOV Rosja
foto. Kamil Trela

Tutaj wpisz treść…