Co dalej??!

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg tak jak inni sportowcy czekają na sygnał by móc rozpocząć treningi

 Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg tak jak inni sportowcy czekają na sygnał by móc rozpocząć treningi.
Kiedy zostaną podjęte decyzje odnośnie otwarcia obiektów, hal sportowych w szkołach do prowadzenia „bezpiecznych” treningów tego jeszcze nie wiemy (niby od 18 maja ale czy obejmą obiekty sportowe w szkołach?).
 Epidemia uniemożliwiła zawodnikom udział w zawodach krajowych i zawodach międzynarodowych, w których Nasi zawodnicy mieli walczyć w turniejach rankingowy Pro – Tourach o udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020. Odwołano zawody we Włoszech, Jordanii, Słowenii, Słowacji a Igrzyska Paraolimpijskie przeniesiono na 2021 rok.
 Kilku zawodników Reprezentacji Polski w tenisie stołowym wywalczyło już awans do Tokio min. Krzysztof Żyłka zawodnik na wózku klasa 4 z IKS JEZIORO Tarnobrzeg (8 miejsce w rankingu światowym, 4 miejsce w rankingu europejskim). Gratulacje!
Natomiast Maciejowi Nalepce drugiemu zawodnikowi IKS na wózku klasa 3 epidemia koronowirusa uniemożliwiła start w kilku turniejach międzynarodowych i walkę o Tokio (obecnie jest na 15 miejscu w rankingu światowym, 6 miejscu w rankingu europejskim). Maciej jak i pozostali zawodnicy muszą czekać do 2 czerwca na decyzje ITTF Para Table Tennis odnośnie przerwanych eliminacji.
 Co z zawodami w kraju? Zawody krajowe najwyższej rangi tzn. Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych z czerwca zostały przeniesione na 24 – 27 września ( Kraków) a Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych z kwietnia na 09- 11 października (Wisła). Czy się odbędą w tych terminach?, nie wiemy.
 Na 2-5 lipca planowaliśmy organizację kolejnego międzynarodowego bo już XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2020 lecz zmuszony jestem go odwołać tak jak odwołano inne imprezy sportowe oraz kulturalne w kraju i te w Tarnobrzegu. Przykro mi i szkoda, że w tym roku nie zobaczymy w naszym mieście tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski czy z dalekiej Irlandii. Szkoda!! 

Tutaj wpisz treść…