10 medali w 3 Grand Prix Polski!

W Krakowie na 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych tenisiści stołowi IKS-u stawali dziesięć razy na podium
 💢 W Krakowie na 3 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych tenisiści stołowi IKS-u stawali dziesięć razy na podium. Zdobyliśmy w ostatnich zawodach 2019 roku 3 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe osiągając po raz kolejny znakomity wynik.
🔰 ➡️ Klasę 9 (zawodników grający na stojąco) zdominowali trzej nasi zawodnicy Dawid Sowa, Antoni Biedziuk i Mariusz Matejek, którzy wygrali fazę grupową i spotkali się w półfinale. Dawid pokonał 3:0 (5,6,2) Edmunda Renkel Start Gorzów Wielkopolski, natomiast Antoni wygrał 3:1 (6,-1,6,13) z Mariuszem. Finał to emocjonujący pięciosetowy pojedynek, z którego zwycięsko wychodzi Dawid pokonując 3:2 (3,-9,9,-5,7) Antoniego.
♿️ ➡️ Klasę 4 „wózki” wygrywa Krzysztof Żyłka, który w finale pokonuje 3:0 (9,8,5) Rafała Lisa Szansa-Start Gdańsk.
♿️ ➡️ Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk
🔰 ➡️ Paweł Włodyka w klasie 10 wygrywa fazę grupową turnieju i dochodzi do finału bez straty seta. Finał to kolejny zacięty mecz w kolejnych zawodach z Igorem Misztalem (reprezentantem kraju) ze Startu Zielona Góra. Po świetnym meczu Paweł (niedysponowany, kontuzja ból pleców) przegrywa nieznacznie 2:3 (8,-2,-8,9,-9) z Igorem.
♿️ ➡️ W klasie 3 „wózki” zdobywamy dwa medale, srebrny Maciej Nalepka, który finał 1:3 (-5,10,-4,-6) przegrywa z Mariuszem Czerwińskim Start Radom i brązowy medal Janusz Chamot.
♿️ ➡️ W klasie łączonej 1-2 „wózki” Piotr Sokalski wywalczył medal srebrny natomiast Mateusz Walski był czwarty.
🔰 ➡️ Paweł Mazuryk w klasie 8 z rozgrywek grupowych wychodzi z pierwszego miejsca i dochodzi do półfinału gdzie po dobrym meczu ulega 1:3 (-10,-9,8,-5) Pawłowi Jabłońskiemu KS Bronowianka Kraków.
🔰 ➡️ W klasie 11 Paweł Demkowicz był o krok od wyjścia z grupy i gry w ćwierćfinale ale przegrał decydujący mecz 2:3 (3,-9,-8,5,-10) z Piotrem Dobrzyńskim Start Gorzów Wielkopolski prowadząc w piątym secie 10:8. Szkoda
 
Podsumowując te zawody, to oprócz sukcesów indywidualnych, wygrywamy również jako klub klasyfikację medalową. Brawo i gratulacje dla wszystkich 
Rok 2019 to kolejny świetny rok dla IKS JEZIORO Tarnobrzeg, rok, w którym wiele, wiele razy stajemy na podium w Pro-Turach, Mistrzostwach Europy, Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski.
Bez pomocy finansowej Władz Miasta Tarnobrzega, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” i sponsorów lokalnych nie byłoby tych sukcesów i medali. Za pomoc serdecznie dziękujemy i prosimy w 2020 roku a w zamian nasze starty są i będą świetną promocją Tarnobrzega i Polski na arenach sportowych tenisa stołowego

Tutaj wpisz treść…