Wyniki – I Integracyjnego Turnieju

I Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego po za nami, myślę, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę” na jubileusz 15 lecia klubu IKS JEZIORO Tarnobrzeg
I Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego po za nami, myślę, że był to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę” na jubileusz 15 lecia klubu IKS JEZIORO Tarnobrzeg. Na hali sportowej ZSP nr 1 w Tarnobrzegu zjawiło się 87 uczestników (a zgłosiło się 99 osób), którzy przyjechali min. z Opola Lubelskiego, Mesznej Opacka, Jedlińska, Mielca, Tarnowa, Rzeszowa, Sandomierza, Stalowej Woli, Dębicy, Biłgoraju, Żabna, Chodel, Grębowa czy Przyszowa.
➡️ W sześciu kategoriach wiekowych rywalizowali „sprawni” tenisiści stołowi i w dwóch klasach startowych niepełnosprawni. Na koniec turnieju rozegrano kategorię integracyjną OPEN (dla wszystkich) gdzie osoby sprawne mogły zmierzyć się z osobami grającymi na wózkach. Siedząc i grając na krześle mogły po raz pierwszy poczuć trudność gry na wózku z jaką muszą sobie radzić osoby z niesprawnościami. Najmłodszy zawodnik turnieju liczył sobie 9 lat a najstarszy 74 lata.
🔷 W ośmiu kategoriach przyznano puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe za 1, 2 i 3 miejsca.
🔷 W kategorii integracyjnej OPEN również za 4 miejsce przyznano dyplom oraz nagrodę rzeczową a za 1 miejsce dodatkową nagrodą był do wykorzystania w dowolnym terminie atrakcyjny lot szybowcem (z instruktorem) ufundowany przez Aeroklub Stalowowolski.
 
🔰 Kategorię dziewcząt do 20 lat wygrała Sylwia Stala IKS JEZIORO Tarnobrzeg pokonując po 3:0 wszystkie swoje przeciwniczki.
1. STALA Sylwia IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. KRAMEK Adrianna UKS GIM-TIM 5
3. ROŻEK Katarzyna KAP Team
 
♻️ Kategoria chłopców do 13 lat padła łupem Bartłomieja Życzyńskiego UKS GIM-TIM 5, który wygrał zawody bez straty seta
1. ŻYCZYŃSKI Bartłomiej UKS GIM-TIM 5
2. KOS Kamil UKS GIM-TIM 5
3. SOCHALSKI Marcel KS Opolanka Opole Lubelskie
 
♻️ Kategorię chłopców 14 – 20 lat zakończyła się świetnym meczem finałowym, który po zaciekłym pojedynku wygrał Sebastian Sobczyk pokonując 3:2 (7, -9, 2, -7, 4) Grzegorza Burdzego
1. SOBCZYK Sebastian Przyszów
2. BURDZY Grzegorz MTS Grębów
3. ROŻEK Paweł KAP Team
 
♻️ W kategorii mężczyzn 21 – 40 lat sukces odniósł niepełnosprawny zawodnik Dawid Sowa IKS JEZIORO Tarnobrzeg, który mecz o 1 miejsce zakończył zwycięsko pokonując 3:2 (9, -6, 7, -8, 9) Grzegorza Winklera z Tarnowa
1. SOWA Dawid IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. WINKLER Grzegorz Tarnów
3. KASPROWICZ Łukasz RED Bulls
 
♻️ W kategorii mężczyzn 41 – 60 lat wygrał Paweł Kos reprezentujący UKS GIM-TIM 5, który w meczu o 1 miejsce pokonał 3:1 (-7, 10, 8, 7) Grzegorza Jeża z IKS JEZIORO Tarnobrzeg.
1. KOS Paweł UKS GIM-TIM 5
2. RELIGA Bogdan Jedlińsk

3. JEŻ Grzegorz IKS JEZIORO Tarnobrzeg

 

♻️ W kategorii mężczyzn 61 lat + wygrywa Tomasz Opioła UKS SOKÓŁ Żabno pokonuje on w meczu o 1 miejsce 3:2 (4, -10, 9, -2, 6) Bogdana Grzybka z Chodel
1. OPIOŁA Tomasz UKS SOKÓŁ Żabno
2. GRZYBEK Bogdan Chodel

3. TURECKI Józef MKSTS Mielec

 

💢 W klasach startowych 1-5 mężczyzn i kobiet na wózkach na podium stają trzej zawodnicy IKS JEZIORO Tarnobrzeg. W meczu o 1 miejsce spotykają się dwaj paraolimpijczycy, zwycięża Krzysztof Żyłka, który 3:1 (10, -6, 8, 5) wygrywa z Maciejem Nalepką.
1. ŻYŁKA Krzysztof IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. NALEPKA Maciej IKS JEZIORO Tarnobrzeg
3. CHAMOT Janusz IKS JEZIORO Tarnobrzeg
 
💢 W klasach startowych 6-11 mężczyzn o zwycięstwo walczyli trzej zawodnicy IKS-u i z tej rywalizacji zwycięsko wyszedł Dawid Sowa pokonując 3:1 (5, -9, 3, 11) Łukasza i 3:0 (9, 8, 8) Pawła.
1. SOWA Dawid IKS JEZIORO Tarnobrzeg
2. DEMKOWICZ Paweł IKS JEZIORO Tarnobrzeg
3. DELEKTA Łukasz IKS JEZIORO Tarnobrzeg
 
🔶 W kategorii integracyjnej OPEN wystartowało 36 zawodników (9 na wózkach i 27 sprawnych) jak było do przewidzenia zwyciężyli zawodnicy na wózkach z IKS-u tuż za nimi na miejscu 4 uplasował się Mateusz Rogowski z Raczyc (4 miejsce tak nie lubiane zajął również w kl. 1-5 wózki). Zawodnicy sprawni grając na krześle mimo nietypowej pozycji zgrali dobre mecze i trzech z nich Grzegorz Jeż, Krzysztof Stala i Michał Piekarczyk również z IKS-u znalazło się bardzo wysoko na miejscach 5-8.
Brawo i gratulacje
1. ŻYŁKA Krzysztof IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w)
2. NALEPKA Maciej IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w)
3. CHAMOT Janusz IKS JEZIORO Tarnobrzeg (w)
4. ROGOWSKI Mateusz Raczyce (w)
 
🔰 Powiem tak, jeżeli będzie zdrowie będą odpowiednie fundusze, sponsorzy i będzie pomoc przyjaznych osób to w 2020 roku ponownie w Tarnobrzegu zorganizujemy taki turniej z jedną zmianą, kategoria integracyjna OPEN zostanie rozegrana na samym początku zawodów.
 
Dziękuje wszystkim którzy pomogli mi w organizacji turnieju i w czasie zawodów. Podziękowanie dla sędziów Jakuba Kordysia i Marka Worka za świetne, profesjonalne poprowadzenie zawodów. Dziękuje Iwonce, Ewie, Michałowi bez pomocy, których nic by się nie udało.
Dziękuje Władzą Miasta Tarnobrzega, Starostwu Powiatowemu w Tarnobrzegu, Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Tenisa Stołowego za wsparcie finansowe. Prezydentowi Tarnobrzega Panu Dariuszowi Bożkowi za przybycie i otwarcie Naszego turnieju. Podziękowanie za pomoc finansową i ufundowanie nagród dla wszystkich sponsorów.
Zapraszam w 2020 roku 😃👌👍🙃

Tutaj wpisz treść…