6 razy na podium w 1GPP w Gdańsku

W hali sportowej w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w sezonie 2019/2020

✅ W hali sportowej w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku rozegrano 1. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w sezonie 2019/2020. Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg po raz kolejny spisali się znakomicie i sześć razy stawali na podium (zdobyli cztery medale złote, srebrny i brązowy).

♿️ Emilia Kotarska w klasie łączonej 3-5 wózki kobiet wywalczyła 1 miejsce, w fazie grupowej pokonała 3:2 Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa oraz 3:0 Annę Wykrętowicz Start Kalisz. Następnie 3:0 Iwonę Piekarską Start Białystok a w grze finałowej zwyciężyła 3:1 Barbarę Rompa Szansa-Start Gdańsk.

🔰 Paweł Mazuryk wygrał klasę 8, z rozgrywek grupowych wychodzi z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale pokonał 3:0 Kamila Kowalskiego Start Kalisz a w finale wygrywa 3:0 z zawodnikiem z reprezentacji Marcinem Skrzyneckim Start Zielona Góra.

🔰 W klasie 9 mamy aż trzech zawodników, Mariusz Matejek i Antoni Biedziuk swoje występy skończyli na ćwierćfinale zajmując miejsce 5-8. Świetnie spisał się natomiast Dawid Sowa, który w grupie po 3:0 pokonał trzech przeciwników, w rundzie 1 miał wolny los a w ćwierćfinale ograł 3:0 Ryszarda Kicińskiego Start Łódź. W półfinale 3:1 pokonuje Roberta Cwenara Kąty Wrocławskie a w finale 3:2 Wiaczesława Borkowskiego z KSN Start Kalisz rozgrywając wyrównany i zacięty mecz..

🔰 Paweł Włodyka w klasie 10 wygrywa fazę grupową turnieju bez straty seta. W 1 rundzie pucharowej ma wolny los natomiast w ćwierćfinale ogrywa 3:0 Marcina Zielińskiego Bogoria Grodzisk Mazowiecki a w półfinale 3:0 pokonuje zawodnika Startu Skierniewice Damiana Winnickiego. W walce finałowej kolejny raz spotyka się w kolejnych zawodach z Igorem Misztalem ze Start Zielona Góra i po raz pierwszy pokonuje reprezentanta kraju 3:1. 👏👌

♿️ W klasie 4 „wózki” w finale dochodzi jak zawsze do pojedynku Krzysztof Żyłka – Rafał Lis a ich mecze są zawsze zacięte i emocjonujące, i tak również było tym razem. Krzysiek w grze finałowej przegrał 2:3 z Rafałem.

♿️ W klasie 3 „wózki” Janusz Chamot zdobył brązowy medal, w grze półfinałowej uległ 2:3 zawodnikowi KSN Start Warszawa Ryszardowi Papisowi po wyrównanej i zaciętej walce.

Tutaj wpisz treść…