Złoto i srebro w Bratysławie

W Bratysławie na Słowacji odbył się pierwszy Pro –Tur w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych PTT Slovakia Open 2018. W międzynarodowych zawodach oprócz zawodników z całego świata brało udział 13 zawodników z Reprezentacji Polski

W Bratysławie na Słowacji odbył się pierwszy Pro –Tur w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych PTT Slovakia Open 2018. W międzynarodowych zawodach oprócz zawodników z całego świata brało udział 13 zawodników z Reprezentacji Polski. Wśród nich dwóch zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg na wózkach, Maciej Nalepka w klasie 3 i Krzysztof Żyłka w klasie 4.
Ze Słowacji zawodnicy IKS-u przywożą dwa medale, złoty i srebrny z rywalizacji drużynowej.

W klasie 4 drużyna Polska Krzysztof Żyłka/Rafał Lis pokonała 2:0 drużynę Japonii Genki Saito/Hideaki Nagashima, ulegli 0:2 parze z Turcji Nesim Turan/Suleyman Vural i wygrali 2: 1 z Czechami Filip Nachazel/Jir Zak. Następnie pokonali po 2:0 drużynę Koreańsko – Egipską Jung-Gil Kim/ Mohamed Sameh Eid Saleh i w finale drużynę z Tajlandii Wanchai Chaiwut/Niyom Nachai.

W klasie 3 drużyna Polska Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński pokonała 2:0 Japonie Shinichi Yoshida/Yukihiro Sato, uległa 1:2 drużynie Koreańsko – Belgijskiej Youngbok Baek/Benjamin Marotte. Następnie wygrała 2:1 z drużyną Ukraińsko – Czeską Vasyl Petruniv/Petr Svatos i w półfinale 2:1 z drużyną z Tajlandii Yuttajak Glinbanchuen/Anurak Laowong. W finale przegrali 2:0 z parą Hiszpańsko – Amerykańską Roberto Eder Rodriguez/Jenson Van Emburgh.

W turnieju indywidualnym w klasie 4 bardzo blisko medalu był Krzysiek Żyłka, który fazie grupowej pokonał 3:0 Japończyka Hideak Nagashima, uległ 1:3 Turkowi Nesim Turan oraz pokonał 3:1 Słowaka Andreja Meszaros. W walce o półfinał po zaciętej walce uległ 2:3 zawodnikowi z Egiptu Mohamed Sameh Eid Saleh i zajął 5-8 miejsce.

W klasie 3 Maciek Nalepka w fazie grupowej „szedł jak burza” i po 3:0 pokonał Belga Benjamin Marotte, Francuza Stephane Gil-Martins i Egipcjanina Mamdouh Tamam. W walce o strefę medalową przegrał z zawodnikiem z Tajlandii Anurak Laowong 0:3 i zajął również 5-8 miejsce.

Świetny debiut międzynarodowy w tym roku zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg jak i całej Reprezentacji Polski, która zdobyła 5 medali indywidualnie ( 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe) i 3 medale w turnieju drużynowym (złoty, 2 srebrne). Brawo, gratulacje!
Za chwilkę kolejne zawody majowe, kolejny Pro –Tur na Słowenii w Lasko od 8 maja do 13 maja 15th Slovenian Open 2018 gdzie wystąpi 16 reprezentantów Polski a wśród nich dwójka z IKS-u.

Trzymajmy kciuki – Rajmund Zięba prezes IKS JEZIORO Tarnobrzeg