Sukces zawodników IKS w Tuchowie

W Tuchowie odbyło się otwarcie Akademii Tenisa Stołowego W. B. M. KRUPA stworzonej przez Pana Wacława Krupę

W Tuchowie odbyło się otwarcie Akademii Tenisa Stołowego W. B. M. KRUPA stworzonej przez Pana Wacława Krupę oraz odbył się turniej, w którym wzięło udział 91 zawodników i zawodniczek z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych. Przyjechali uczestnicy z 31 miast, miasteczek i miejscowości by rywalizować na 18 stołach tenisowych.
W turnieju tym uczestniczyli również zawodnicy z IKS Jezioro Tarnobrzeg. W kategorii dziewczęta (rocznik 2004-2006) dwunastolatka z IKS-u Sylwia Stala wygrała zawody pokonując wszystkie swoje przeciwniczki.
Natomiast w kategorii OPEN mężczyzn, nie miał sobie równych Paweł Włodyka.
Po zwycięstwach w fazie grupowej zawodów i późniejszych pojedynkach rozgrywanych w systemie „rosyjskim”, w grze o 1 miejsce spotkał godnego przeciwnika 15 – letniego Jakuba Chmielowskiego z Nurtu Przemyśl.
Po zaciętej pięciosetowej walce pokonał zawodnika z Przemyśla 3:2 mimo, że przegrywał już 0:2. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął drugi zawodnik naszego klubu Dawid Sowa.

Podczas otwarcia Akademii miała miejsce miła uroczystość, wręczenia nagrody, statuetki „Melaniusza” dla Macieja Nalepki przez Burmistrza Tuchowa Adama Drogosia i Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Wrony. Maciej otrzymał ją za wybitne osiągnięcia sportowe, a tym samym promocję rodzinnego miasta Tuchowa w kraju i za granicą.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wacława Krupy za zaproszenie nas na ten turniej, na którym panowała świetna atmosfera, a wiele pojedynków przy stolach było bardzo emocjonujących i na wysokim poziomie.

Kategoria dziewczęta rocznik 2004-2006:
1 miejsce – Sylwia Stala – IKS Jezioro Tarnobrzeg
2miejsce – Amelia Steczyńska – Jastrzębia
3miejsce – Gabriela Rudka – Lubaszowa Grupa 4BIKE
4miejsce – Weronika Bandyk – Piotrkowice

Kategoria OPEN mężczyźni:
1miejsce – Paweł Włodyka – IKS Jezioro Tarnobrzeg
2miejsce – Miłosz Sawczak – Świebodzin „Płomień Limanowa”
3miejsce – Jakub Chmielowski – Ustrzyki Dolne „Nurt Przemyśl”
4miejsce – Dawid Sowa – IKS Jezioro Tarnobrzeg

Foto. Arek Stec, Wacław Krupa

Tutaj wpisz treść…