Podsumowanie osiągnięć IKS w 2017

Rok 2017 po za nami. Dla klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg to kolejny udany rok w historii klubu, rok gdzie odnosimy sukcesy i zdobywamy rekordową ilość 83 medali

Rok 2017 po za nami. Dla klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg to kolejny udany rok w historii klubu, rok gdzie odnosimy sukcesy i zdobywamy rekordową ilość 83 medali przez naszych tenisistów stołowych.

Pozwolę sobie przypomnieć te największe. Dwójka naszych zawodników (reprezentantów Polski) uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w Słowenii. Krzysztof Żyłka w turnieju drużynowym zdobył brązowy medal i 5-8 miejsce indywidualnie. Natomiast Maciej Nalepka indywidualnie 5-8 miejsce a w drużynie 5-6 miejsce i tu zabrakło niewiele do medalu. Obaj zawodnicy we wcześniejszych występach w Pro Turach czyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Włoch, Rumuni, Słowenii, Czech, Belgi. odnotowują świetne występy i zdobywają medale.

Miejsca na podium w Grand Prix Polski Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych (22 razy) i na turniejach w Hodoninie (Czechy), w Puławach, Radomiu, w Sulęczyno czy Tarnobrzegu.

W grudniu z Gdańska z Indywidualnych Mistrzostw Polski przywozimy 15 medali
(3 złote, 3 srebrne i 9 brązowych).

Ubiegły rok jest bardzo udany dla pozostałych zawodników IKS-u świetne występy Pawła Włodyki (8 razy na podium w tym 3 razy w IMP), Janusza Chamota (6 razy na podium w tym 2 razy w IMP), Jerzego Zajdla (5 razy na podium w tym 3 razy w IMP) czy Pawła Mazuryka, Piotra Sokalskiego i Mariusza Matejka.

2017 rok to również doskonałe występy i sukcesy naszego weterana Janusza Malarza w kat. 75 +, brązowy medal w singlu i w deblu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski i 4 miejsce w klasyfikacji generalnej za sezon 2016/17 w tej kategorii. Miejsca na podium w turniejach w Grand Prix Polski i w Grand Prix Podkarpacia Weteranów.

Dwie nasze drużyny występowały udanie w sezonie 2016/2017 i występują udanie w sezonie 2017/2018 w Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu. Tu Jakub Łoch jest najlepszym zawodnikiem pierwszego sezonu i w drugim sezonie do dnia dzisiejszego nie przegrał żadnego meczu. Bardzo dobrze prezentuje się Jacek Lachor, Grzegorz Saja i 12-letnia Sylwia Stala.

IKS Jezioro Tarnobrzeg to silny klub na Podkarpaciu, gdzie odpowiedni zgrany „Team” tworzą prezes, trenerzy i świetni zawodnicy, którzy wspólnie ciężko pracując, chcą odnosić sukcesy i to robią.

A co nas czeka w 2018 roku?

Ten rok zapowiada się ciekawie. Starty międzynarodowe, w Pro Turach w Europie, w październiku Mistrzostwa Świata w Słowenii w Lasko – Celje.

Na arenie krajowej występy w turniejach weteranów, w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych i innych turniejach krajowych i międzynarodowych.
Po raz dwunasty w lipcu przymierzamy się do organizacji międzynarodowego Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2018 i jeżeli wszystko się uda to po raz pierwszy w zawodach obok turnieju indywidualnego rozegrany zostanie turniej drużynowy czyli „święto tenisa stołowego” będzie przedłużone o jeden dzień.